Turnaj je připraven pro 3 věkové kategorie: U9 / U13 / U16

U9: věkové rozmezí 6 – 9 let
U13: věkové rozmezí 10 – 13 let
U16: věkové rozmezí 14 -16 let

Turnaj je koncipován maximálně pro 30 týmů. V každé kategorii je tak kapacita omezena na maximálně 10 týmů.

Počet hráčů v týmu: minimálně 3 hráči, maximálně pak 6 hráčů

• Hrací systém:

Zápasy budou hrané souběžně na dvou zmenšených hřištích.
Hraje se systémem 3+0 (tři hráči v poli bez brankářů), na malé brány.

V každé kategorii budou týmy rozděleny do dvou skupin po 5 týmech. Hraje se systémem každý s každým ve skupině jedenkrát.

Bodování: výhra 3 body, remíza 1 bod, prohra 0 bodů

Hrací čas: Všechny zápasy v základních skupinách se hrají na 1×7 minut hrubého času. Zápasy v rámci play-off (semifinále, finále a utkání o 3. místo) se pak hrají na 1×10 minut hrubého času s tou změnou, že poslední dvě minuty utkání se bude jednat o čistý čas.

Organizátor si vyhrazuje právo na úpravu hracího času utkání dle počtu přihlášených týmů.

Mezi jednotlivými zápasy budou vždy pouze minimální přestávky. Je nutné být připraven k zápasu ihned po skončení předcházejícího utkání.

O umístění ve skupinách rozhoduje:

a) celkový počet bodů
b) vzájemný zápas
e) brankový rozdíl ze součtů vstřelených a obdržených branek ve všech zápasech
f) vyšší počet vstřelených branek ve všech zápasech
g) los

Po odehrání základních skupin bude následovat play-off, do kterého postoupí vždy dva nejlepší celky ze základních skupin (v nadstavbové části se tedy odehraje semifinále, finále a souboj o 3. místo). Pro družstva na 3. – 5. místě základní skupiny turnaj končí.

Postupový klíč v play-off:

a) utkání musí skončit vítězstvím jednoho ze soupeřů
b) nerozhodne-li se v hrací době, rozhodne varianta tzv. “přes celé do prázdné“ (tři hráči z každého týmu střílí na střídačku míček od vlastní brány přes celé hřiště do soupeřovi brány). Postupuje ten tým, který během tří sérií bude mít na svém kontě více přesných tref do soupeřovy brány (pokud se po třech sériích nerozhodne, pokračuje se po jedné sérii až do rozhodnutí).

• Rozlosování a časový harmonogram:

Rozlosování a časový rozvrh turnaje bude zde na stránkách zveřejněn 5 dní před turnajem.

• Ceny:

1. místo: pohár, diplom, sada medailí, drobné dárky
2. místo: pohár, diplom, sada medailí, drobné dárky
3. místo: pohár, diplom, sada medailí, drobné dárky

• Rozhodčí:

Rozhodčí (s licencí Českého florbalu) budou zajištěni pořadatelem turnaje.

• Přihlášky:

Registrace do turnaje probíhá skrze přihlašovací formulář nejpozději do 31. 8.  2024.

• Upozornění:

Všichni hráči se účastní turnaje na vlastní zodpovědnost a organizátoři nenesou zodpovědnost za případné škody a zranění! Organizátor taktéž neručí za případné ztráty osobních věcí během turnaje!